Aplikace

Aplikace MCE3 se provádí ve dvou variantách a to buď jako malá nebo velká.

Při dávkování MCE3 do motorů – nevadí zvýšené nebo snížené dávkování – je to pouze o lepším nebo horším třením,  ekonomice a šetření náhradních dílů.

 

  • Pří dávkování MCE3 do palivové PHM nádrže (benzín/nafta) se doporučuje 2x ročně ( jarní/zimní přechod) a to  poměrově 250ml na plnou nádrž.
  • U nákladních a těžkých stroju se dávkuje 250ml na 80 litrů PHM.
  • U závodních strojů a vozidel se dávkovaní násobí 2x.

 

Ani zde nelze předávkovat, ale pozor, MCE3 není palivo, ani adetivum do paliva, tak že procentuální množství MCE3 v PHM nesmí překročit hodnotu 2,5% vůči množství  paliva v nádrži (max.250ml na 60litrů PHM).

Malá aplikace

Provádí se pouze do motorového oleje, paliva, u starších vozidel, bovdeny, rotační díly, které se mohou aplikovat za pomocí E3 MULTISPRAYE

Velká aplikace

Provádí se za pomocí odborných servisů, kam spadají složitější a odborné práce jako např.: převodovka, diferenciál, servo, homokinetické klouby, ložiska kol…

Dále to mohou být práce na ošetření celého podvozku, nábojů kol a veškerých kovových a plechařských součástek či disků u vozidel a motorek.

 

Průmysl

KLIKOVÁ SKŘÍŇ

přidejte 30 - 60 ml na 1 litr oleje do motoru každých 300 hodin. Pro starší stroje nebo extrémní podmínky přidávejte 60 ml na 1 litr oleje každých 300 hodin.

PŘEVODOVÉ SKŘÍNĚ, IZOLOVANÉ AGREGÁTY

přidejte 30-60 ml/1l oleje do motoru každých 1000 hod. Pro starší stroje nebo extrémní podmínky 60 ml/1 l oleje do izolovaných agregátů každých 500 hodin.

KOMPRESORY

do pístových, rotačních, chladících a klimatizačních agregátů 30-60 ml/1 l po 1000 hod.

HYDRAULIKA

přidejte 250 ml na každých 22 litrů hydraulické tekutiny každých 1000 hodin práce. (vysvětlivka : 11,36 g MCE3 na 1 litr hydraulické tekutiny = 250 ml MCE3 na 22 litrů)

ZPRACOVÁNÍ KOVU

naneste tenkou vrstvu na kovový povrch při řezání závitů, vytahování, vyvrtávání (na větší průměr), soustružení, protahování, vrtání, lisování a frézování.

VÁLEČKOVÁ A KULIČKOVÁ LOŽISKA

ponořte čistá ložiska do MCE3 během montáže. Lehce ho zamíchejte do maziva (60 ml/1 kg) a naneste do ložiskového pouzdra podle návodu výrobce.

POUŽITÍ V DÍLNÁCH

pro pneumatická zařízení, ventily, řetězy, dopravníky, všechny vysoce rychlostní hřídele, ložiska elektrických motorů, ohřívače a míchadla.

MONTÁŽNÍ MAZACÍ OLEJ

nanést tenkou vrstvu na ložiska klikového hřídele, ložiskové čepy, vačkové hřídele, nosné (dosedací) plochy a paty zdvihadel.

Osobní a užitková vozidla

MCE3 podstatně snižuje tření, zvyšuje životnost dílů, snižuje spotřebu paliva, a  zvyšuje  výkon motoru.

U motorů s obsahem válců do 5 litrů se počítá 50 ml / 1 litr oleje

Dávkování motoru

50 ml / 1 litr oleje

motory benzinové

250 ml na celou olejovou náplň motoru

motory dieselové

300 ml na celou olejovou náplň motoru

motory čtyřdobé na BA

100 ml / do 10 litrů benzínu
provést 4x ročně

motory dieselové NM

150 ml / do 10 litrů nafty motorové
provést 4x ročně

automatické převodovky

150 ml na celou náplň automatické převodovky

ruční převodovky
(pro benzín)

150 ml na celou olejovou náplň převodovky

ruční převodovky
(pro diesel)

celou olejovou náplň diferenciálu

posilovače řízení

50 ml na celou náplň hydraulické kapaliny posilovače

Diferenciály

150 ml
(Teplota motoru a oleje s nímž mícháte MCE3 není důležitá.)

Dávkování převodovky

250 ml / náplň

Další aplikace:

Vstřiknutí MCE3 pod pryžovou manžetu brzdičů (která zabraňuje vniknutí vody a jiných nečistot do pístku) zabraňuje jeho blokování a korozi.

MCE3 je neobyčejně účinný pro nalití do plynového oleje v množství 250 ml na palivovou nádrž, tím budou mazány všechny neuralgické části vstřikového čerpadla a vstřikovače. Po 15.000 km provozu je třeba opětovně doplnit do plynového oleje MCE3.

Zejména se doporučuje aplikace MCE3 do benzínu v automobilech se vstřikováním paliva a v automobilech vybavených plynovou instalací. Po 15.000 km provozu je třeba opětovně aplikovat do benzínu MCE3.

Motorky, skůtry a čtyřkolky

MCE3 podstatně snižuje tření, zvyšuje životnost dílů, snižuje spotřebu paliva, a co zajímá každého řidiče motorky nejvíce – zvyšuje výkon motoru“.

U motorů s obsahem válců do 5 litrů se počítá 50 ml / 1 litr oleje.

Do paliva

20 ml

Do ostatních provozních kapalin

15 ml

Převodové řetězy

Povrchová aplikace s vytřením do sucha

Bovdeny a lanková pohybová zařízení

E3 MULTISPRAY

Maznice

Přidejte do původní náplně E3 MULTIVASELINU po hrdlo

Motorky a čtyřkolky

Do 500cm3 je krát 1,5 dávky skútru

Motorky a čtyřkolky

Nad 500cm3 je krát 2 dávky skútru

Nákladní vozidla a těžké stroje

U motorů s obsahem válců nad 5 litrů se násobí 75 ml MCE3 s uvedeným obsahem válců. Jedná se o motory s vyššími objemy olejových náplní.

Příklad výpočtu pro aplikaci u těžkých vozidel a těžkých mechanismů a strojů

U motoru o obsahu 8 litrů a s náplní motorového oleje 60 litrů se počítá:  75 ml MCE3 se násobí  obsahem 8 litrů  motoru na celkový objem olejové náplně 60 litrů motoru ( 75 x 8 = 600 ml).

Datový zdroj 12

Dávkování

Zde se už nepočítá dávkování podle objemu nádrže, ale podle kovových třecích ploch motoru.

Datový zdroj 10

Motor o obsahu 8 litrů

600 ml na celkovou olejovou náplň 60 litrů oleje

Datový zdroj 10

Převodovka

500 ml na celkovou olejovou náplň oleje převodovky

Datový zdroj 10

Posilovač řízení

120 ml na celou náplň hydraulické kapaliny posilovače

Důvodem nelineární aplikace MCE3 je ten, že se nejedná o aditivum pro oleje, ale jedná se o METAL CONDITIONER, který působí na kovové vnitřní třecí plochy ošetřených agregátů. Množství nezávisí na objemu náplní olejů, ale na velikosti kovových třecích ploch.

MCE3 lze do motoru doplňovat kdykoliv při každé výměně oleje bez ohledu na stupeň použití oleje nacházejícího se v motoru. MCE3  se aplikuje do motoru přes hrdlo v udaných mírách. Aplikace většího množství než je uvedené nemá žádné negativní vlivy.

Zbraně a bojová technika

Datový zdroj 9

Armáda

Datový zdroj 4

Policie

Datový zdroj 6

Výrobce zbraní

Datový zdroj 2

Bezpečnostní agentury

Datový zdroj 3

Střelecké týmy

Datový zdroj 5

Myslivost

Základní údržba zbraně za pomocí MGE3 setu

  1. Proveďte rozborku zbraně a odstraňte vrstvy vazelíny, karbonů a nečistot.
  2. Aplikujte MGE3 na vnitřní a vnější plochy včetně hlavně a všech mechanizmů ( Je dostatečná jenom velmi tenká vrstva, která proniká do povrchových molekulárních vazeb materiálu).Pokud je výrobcem stanovena k funkčnosti zbraně vazelína, pak se MGE3 rozmíchá ve stanoveném poměru do určeného tuku a nanáší na stanovená místa až po ošetření povrchu čistým MGE3. Použití vazelín nedoporučujeme u závěrů Mauserovi konstrukce a podobných, kde zpravidla tuk v mrazu znemožňuje spolehlivou činnost. MGE3  u loveckých, sportovních i služebních zbraní tuk plně nahradí. Konkrétní podmínky doporučujeme s námi konzultovat. Tyto práce je optimální a nejekonomičtější provést cca 24 hodin před použitím zbraně. Vhodné je používání syntetických (nesavých) tkanin. Během této doby může být zbraň jak ve složeném (činnost povrchové vrstvy MGE3  při kontaktu součástek není narušena), tak v rozloženém stavu. Takto ošetřenou zbraň je možno použít bez otírání mechanismů i hlavně (zbraň ošetřena MGE3  nepotřebuje dekonzervaci). Po výstřelech a zahřátí zbraně je nutné MGE3 otřít ze zbraně, neztratí se tím účinnost MGE3. Doporučujeme Vám prověřit zbraň způsobem nastřelením.
  1. Pro ochranu zbraně během dlouhodobého skladování nanést tenkou vrstvu MGE3 na všechny vnitřní a vnější kovové plochy včetně hlavně a její mechanismy až po jejím důkladném vyčištění. Dostatečná je velmi tenká vrstva. Před vlastní střelbou doporučujeme zbraň otřít do sucha, přičemž se lubrikační efekt MGE3 neztratí. Po střelbě zbraň otřít (což je po předchozím ošetření MGE3 mnohem jednodušší, neboť na MGE3 se nečistoty a karbon neusazují – zbraň nekoroduje) a znovu nanést tenkou vrstvu MGE3.

Miroslav Zapletal

vítěz světového poháru v dynamické střelbě

… má zbraň je ošetřena conditionerem E3 Original GUNS POWER