Co je Metal Conditioner ?

Metal conditioner  je obecný název pro kapalinu, která  umí zušlechťovat povrchy kovů a byla vyvinuta pro extrémně vysokou tepelnou a mechanickou zátěž, vyspělých HI-TECH v NASA, letectví, těžkém průmyslu a auto-moto sportu. Metal Conditioner si svou premiéru odbyl i ve světě Formule a GP.

 

Co je MCE3 ORIGINAL ?

Metal Conditioner E3 Original je produkt, který vstoupil  do 5-té generace s označením  MCE3 EXTREM (dále jen MCE3 je  HI-TECH produkt , který je netradiční přísadou do provozních kapalin, kde  vytváří na povrchu kovu nanotechnologickou vysoce odolnou a odporovou vrstvu odolávající vysokým teplotám a nadměrnému mechanickému zatížení.

MCE3 je 100% syntetická kapalina, která neobsahuje žádné pevné částice, jako jsou například přísady na bázi teflonu, PTFE, mědi nebo molekuly olova apod. … Z tohoto důvodu nehrozí žádné riziko ucpávání filtrů a olejových mazacích kanálků, rovněž nejsou žádné problémy s odváděním tepla. Je to prostředkem pro zušlechťování kovů nejlepší jakosti, neměnící plastické vlastnosti kovů, působící na bázi syntetických derivátů uhlovodíků, chránící kovy stálou syntetickou molekulární vazbou s obsahem inhibitoru koroze. Charakterizuje se velkou molekulovou hmotností, vysokou chemickou a termickou stabilitou, nezapočítává se do skupiny nebezpečných látek, neobsahuje žádné škodlivé složky, ani žádná rozpouštědla s nízkou molekulovou stabilitou, zmenšuje / snižuje oxidační schopnost kovů. MCE3 se molekulárně váže s chráněnou třecí plochou, kde vytváří na všech rotačních a třecích stěnách makromolekulární ochrannou vrstvu. Promíchaný s provozní kapalinou vytváří trvalou a odolnou makromolekulární mazací vrstvu s vysokou pevností a kluzností odolávající vysoké teplotě a značnému mechanickému zatížení, zabraňuje suchému tření (studené starty). Vlivem cirkulace provozních kapalin se dostává na kluzné a třecí plochy, kde okamžitě vytvoří mikromolekulární vnitřní ochrannou strukturu a vnější ochranný film. MCE3 působí ihned po jeho aplikaci, účinkuje přímo na kov na molekulární úrovni.  MCE3 není olej ani adetivum, ale tekutá přísada do provozních kapalin.

Kde můžu uplatnit MCE3 ?

MCE3 můžeme uplatnit v celé škále mechanicko-technologických činností, kde nastává tření kov-kov (např. v průmysul nebo  automobilním, leteckým, lodním, železničním, autobusovým provozu, ale i  ve zbraňových  systémech). Vysokou míru využití dlouhodobě evidujeme u převodových skříní, hydraulice, obráběcích strojích, chladících a klimatizačních kompresorů, ložiskových soustav a v celém těžkém průmyslu. Je určen pro všechny typy motorů, převodovek, rozvodovek a dalších převodních mechanismů. Velkou výhodou je, že nevyžaduje žádné zvláštní podmínky pro jeho aplikaci. MCE3 se může použít jak do nových tak i starších a  historických motorů, včetně všech převodových mechanismů bez ohledu na jejich stupeň opotřebení. Neobsahuje žádné pevné částice.

Kde můžu uplatnit MULTIVASELINU V1 ?

Multivselina V1 je universální plastické mazivo s přísadou formule E3 ORIGINAL EXTRÉM a  můžeme ho uplatnit v mnoha průmyslových odvětvích nebo atomotivu, kde dochází k tření mezi kovovými součástmi zařízení.  Vazelína V1 je zařazena mezi plastická maziva, která se používají zejména u valivých a kluzných ložisek. Vazelína V1 pracuje v širokém teplotním rozsahu a díky přísadě   MCE3 velmi aktivně vytlačuje vlhkost a vynikajícím způsobem stabilizuje hodnoty při těžké mechanické práci a dlouhodobém zatížení. Výjimečnou předností V1 je nadstandardní přilnavost k povrchu kovů a její bod skápnutí je extrémně vysoký  a bod tuhnutí extremně nízký (podle typu vazelíny).

Kde můžu uplatnit E3 MULTISPRAY S1?

Multispray S1 je universální sprej s přísadou formule E3 ORIGINAL EXTREM , který  můžeme uplatnit v mnoha průmyslových odvětvích a servisních střediscích, kde je horší přístup a dochází k tření mezi kovovými součástmi zařízení. Tlakový sprej je velikou výhodou při aplikaci v terénu,  jeho použití je čisté, rychlé a jednoduché.  Pro svou nižší viskozitu, výbornou vzlínavost a díky povrchovému napětí kapilární evoluce, se jeho aplikace osvědčila i na jinak špatně dostupných místech strojního zařízení. Tento vícesložkový univesální sprej usnadňuje mechanickou práci, velmi snadno penetruje, a tak zajišťuje kvalitní konzervaci. Z toho důvodu je oxidace povrchu kovů prakticky nulová.